Section V Boys' Basketball 2017-2018 |
Daily League
Schedules |
1/12/18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Away |
League |
Class |
|
Home |
League |
Class |
|
Notes |
JV |
Var |
Friendship |
AL |
D2 |
|
Andover |
AL |
D2 |
|
|
|
7:30PM |
Houghton |
AL |
D2 |
|
Belfast |
AL |
D2 |
|
|
|
7:30PM |
Scio |
AL |
D2 |
|
Hinsdale |
AL2 |
D2 |
|
|
|
6:00PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Midlakes |
FLE |
B |
|
Palmyra-Macedon |
FLE |
B |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
Mynderse |
FLE |
B |
|
Penn Yan |
FLE |
B |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
Newark |
IND |
D |
|
Wayne |
FLE |
A2 |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
Dundee |
FLW |
D1 |
|
Honeoye |
FLW |
D1 |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
HAC |
FLW |
D1 |
|
Bloomfield |
FLW |
C2 |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
Naples |
FLW |
D1 |
|
Marcus Whitman |
FLW |
C1 |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
South Seneca |
FLW |
C2 |
|
Red Jacket |
FLW |
C2 |
|
|
6:00PM |
7:30PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elba |
GR2 |
D2 |
|
Oakfield-Alabama |
GR1 |
C2 |
|
|
5:30PM |
7:00PM |
Notre Dame-Batavia |
GR2 |
D1 |
|
Pembroke |
GR1 |
C1 |
|
|
5:30PM |
7:00PM |
Alexander |
GR1 |
C2 |
|
Lyndonville |
GR2 |
D1 |
|
|
5:30PM |
7:00PM |
Attica |
GR1 |
B |
|
Wheatland-Chili |
GR2 |
D1 |
|
|
5:30PM |
7:00PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C.G. Finney |
IND |
C2 |
|
Northstar Christian |
IND |
C1 |
|
|
|
7:30PM |
Early College |
RCAC |
C1 |
|
Rochester Academy |
IND |
C2 |
|
at Pinnacle |
None |
7:30PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bath-Haverling |
LIV1 |
B |
|
Dansville |
LIV1 |
B |
|
|
|
7:30PM |
Campbell-Savona |
ST |
C2 |
|
Wayland-Cohocton |
LIV1 |
B |
|
|
|
7:30PM |
Caledonia-Mumford |
LIV2 |
C2 |
|
Letchworth |
LIV2 |
C1 |
|
|
|
7:30PM |
LeRoy |
LIV2 |
C1 |
|
Warsaw |
LIV2 |
C2 |
|
|
|
7:30PM |
Lima-Christian |
IND |
D2 |
|
Avon |
LIV2 |
C1 |
|
|
|
7:30PM |
Geneseo |
LIV3 |
C2 |
|
Pavilion |
LIV3 |
D1 |
|
|
|
7:30PM |
Mt. Morris |
LIV3 |
D1 |
|
Keshequa |
LIV3 |
C2 |
|
|
|
7:30PM |
York |
LIV3 |
D1 |
|
Perry |
LIV3 |
C2 |
|
|
|
7:30PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Greece-Olympia |
MN4 |
B |
|
Eastridge |
MN |
A1 |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Hilton |
MN1 |
AA |
|
Gates-Chili |
MN1 |
AA |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Penfield |
MN1 |
AA |
|
Fairport |
MN1 |
AA |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Rush-Henrietta |
MN1 |
AA |
|
Victor |
MN1 |
AA |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Churchville-Chili |
MN2 |
AA |
|
Webster-Schroeder |
MN2 |
AA |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Spencerport |
MN2 |
A1 |
|
Irondequoit |
MN2 |
A1 |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Webster-Thomas |
MN2 |
AA |
|
Greece-Arcadia |
MN2 |
A1 |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Brighton |
MN3 |
A1 |
|
Pittsford-Sutherland |
MN3 |
A1 |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Brockport |
MN3 |
A1 |
|
Pittsford-Mendon |
MN3 |
A1 |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Batavia |
MN4 |
A2 |
|
Greece-Odyssey |
MN4 |
B |
|
|
5:30PM |
7:15PM |
Monroe |
RCAC |
A2 |
|
Honeoye Falls-Lima |
MN4 |
A2 |
|
|
5:00PM |
6:45PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilson-Magnet |
RCAC |
A2 |
|
SOTA |
RCAC |
A2 |
|
at School #33 |
4:30PM |
6:00PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arkport-Canaseraga |
ST |
D2 |
|
Hammondsport |
ST |
D2 |
|
|
TBA |
7:15PM |
Canisteo-Greenwood |
ST |
C1 |
|
Addison |
ST |
C1 |
|
|
TBA |
7:15PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|