Main Menu
Class AA
Class C1
Class C2
Class D2
Tournament Sponsors:
McLane Associates
Lattimore Physical Therapy & Sports Rehabilitation
TruForm Manufacturing
M&T Bank
Ralph Honda
Angelo Planning Group
Ricoh, USA
Rochester Razorsharks
G&G Fitness
Connors and Ferris LLP
Spalding
Jim Dalberth Sporting Goods
Rochester Coca Cola Bottling Company
The Birkett Mills of Penn Yan
Empire Cheer
Crane Hogan Structural Systems
Dean Licata and Associates
The Hage Family/Brockport Custom Carpets
The Family of Douglas Westcott
Premier Sports
Friends of Section V
|
CLASS AA
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
7 |
#1. Fairport [15-5] #9. Edison Tech [8-12] Time: 7:00 PM Site: Fairport HS |
#1. Fairport [16-5] 72-58 |
  |
8 |
#13. Webster-Schroeder [7-14] #5. McQuaid Jesuit [13-8] Time: 7:00 PM Site: McQuaid Jesuit HS |
#5. McQuaid Jesuit [14-8] 72-58 |
  |
9 |
#2. Rush-Henrietta [15-5] #7. Hilton [10-11] Time: 7:00 PM Site: Rush-Henrietta HS |
#7. Hilton [11-11] 61-57 |
  |
10 |
#6. Uprep [12-9] #3. Gates-Chili [15-6] Time: 7:00 PM Site: Gates-Chili HS |
#6. Uprep [13-9] 82-76 |
  |
**The Higher Seeded Team Will Be The Home Team and Will Wear Home Uniforms.**
Media Links:
 
Click Here to Return to the Menu
CLASS C1
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
58 |
#1. Northstar Christian [20-1] #8. East Rochester [14-7] Time: 7:00 PM Site: Northstar CA |
#1. Northstar Christian [21-1] 99-69 |
  |
59 |
#4. LeRoy [17-4] #5. Marcus Whitman [18-3] Time: 7:00 PM Site: LeRoy |
#5. Marcus Whitman [19-3] 54-53 |
  |
60 |
#2. Pembroke [21-0]. #7. Gananda [14-7] Time: 7:00 PM Site: Pembroke HS |
#2. Pembroke [22-0]. 67-58 |
  |
61 |
#3. Addison [18-3] #6. Avon [15-6] Time: 7:00 PM Site: Addison HS |
#6. Avon [16-6] 74-57 |
  |
**The Higher Seeded Team Will Be The Home Team and Will Wear Home Uniforms.**
Media Links:
 
Click Here to Return to the Menu
CLASS C2
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
74 |
#1. Perry [19-2] #8. Rochester Academy [11-10] Time: 7:00 PM Site: Perry HS |
#1. Perry [20-2] 67-45 |
  |
75 |
#4. C.G. Finney [16-5] #12. Geneseo [9-12] Time: 7:45 PM Site: C.G. Finney HS |
#4. C.G. Finney [17-5] 65-64 |
  |
76 |
#2. Caledonia-Mumford [19-2] #7. Cuba-Rushford [12-8] Time: 7:00 PM Site: Cal-Mum HS |
#7. Cuba-Rushford [12-8] 68-61 |
  |
77 |
#3. Lyons [18-3] #11. Warsaw [10-11] Time: 7:00 PM Site: Lyons |
#3. Lyons [18-3] 84-59 |
  |
**The Higher Seeded Team Will Be The Home Team and Will Wear Home Uniforms.**
Media Links:
 
Click Here to Return to the Menu
CLASS D2
Game# |
TEAMS |
RESULT |
Notes from Section V
|
103 |
#1. Prattsburgh [17-3] #8. Hammondsport [10-11] Time: 7:00 PM Site: Prattsburgh HS |
#1. Prattsburgh [18-3] 101-51 |
  |
104 |
#4. Elba [15-6] #5. Avoca [14-7] Time: 7:00 PM Site: Elba HS |
#5. Avoca [15-7] 73-59 |
  |
105 |
#2. Belfast [16-3] #10. Lima Christian [7-14] Time: 7:00 PM Site: Belfast HS |
#2. Belfast [17-3] 69-63 |
  |
106 |
#3. Scio [17-4] #6. Bradford [11-10] Time: 7:00 PM Site: Scio HS |
#6. Bradford [12-10] 60-39 |
  |
**The Higher Seeded Team Will Be The Home Team and Will Wear Home Uniforms.**
Media Links:
 
Click Here to Return to the Menu
|